„Všetko sa neustále mení. Nič neostáva také, aké je. Pretože iba to, čo sa vyvíja, môže existovať ďalej – ako Occhio.“ Máte pocit, že čítate slová významného filozofa? Žeby Kant, alebo možno Herákleitos? Takto svoju víziu predstavuje výrobca svietidiel Occhio. Líder na nemeckom trhu a jedna z najinovatívnejších spoločností v tejto oblasti na svete. Svetlo ovplyvňuje naše pocity, naše videnie, našu náladu, náš spánok – prečo si teda nedopriať to najlepšie? Occhio však nechce byť iba najlepší výrobca, túži sa neustále posúvať, hľadať riešenia, ktoré si ľudia zamilujú a to vždy s eleganciou a na najvyššej možnej úrovni.

Akú filozofiu má Occhio

V 90. rokoch minulého storočia vytvoril dizajnér a podnikateľ Axel Meise koncept osvetlenia, ktorý spĺňal najnáročnejšie estetické a technické kritéria. Na počiatku tohto procesu bola túžba vyvinúť univerzálny systém osvetlenia, ktoré sa dokonale dokáže prispôsobiť situácii. Veľmi dobre si totiž uvedomoval, že svetlo môžeme považovať za štvrtý rozmer priestoru, ako ho poznáme a vnímame.

Meisovou filozofiou je „Svetlo je evolúcia“, a tak svoj produkt neustále zlepšoval a vyvíjal.

Jeho pôvodné halogénové osvetlenie je dnes živé vďaka LED technológiám a spĺňa najprísnejšie kritéria – vizuálne, energetické aj funkčné. Svietidlá Occhio dnes môžete s ľahkosťou ovládať – z gauča, postele, odkiaľkoľvek – vďaka smart technológií vám na to stačí urobiť jednoduché gesto alebo sa dotknúť displeja na tablete či smartfóne. Prečo práve Occhio? Je to talianske slovo, ktoré v preklade znamená „oko“.  A prečo práve oko? Dizajn týchto svietidiel vám poskytne najlepšie odpoveď.

 

Nová kultúra svetla

Modulárny systém osvetlenia Occhio je navrhnutý tak, aby si každý zákazník dokázal navrhnúť systém presne podľa svojich potrieb. Bodové, rozptýlené, svetlo žiariace z jednej alebo dvoch strán – len toto ponúka široké možnosti na výber. Nemecký výrobca však pokračuje ďalej, v ponuke nájdete podlahové, stojanové, závesné, stolové, lustre či nástenné svietidlá. V každom prípade však získavate prepracovaný dizajnový kúsok.

Dizajn a funkcia idú ruka v ruke – symbióza, ktorá premieňa kvalitu na skutočný zážitok. Svietidlá Occhio v sebe spájajú vysoko kvalitné materiály a precíznu prácu s pozornosťou na detail. Aj vďaka nemeckému perfekcionizmu dokážete výrobkami tejto značky zariadiť nielen celý byt či dom, ale aj kancelárske alebo reštauračné priestory. A vždy tak, aby sa ľudia v tomto priestore cítili príjemne a vďaka akurátnemu osvetleniu si užili každý moment.

Funkcionalizmus dotiahnutý k dokonalosti

Occhio dotiahlo funkcionalizmus k dokonalosti – prepracovaný dizajn je doplnený najmodernejšími technológiami, vďaka ktorým si používateľ môže lampy zosvetliť, stlmiť, nasmerovať na knižku, vytvoriť atmosféru, ktorú práve potrebuje: či už k štúdiu, alebo romantickému večeru. Zároveň však modulárny systém Occhio prináša dostatok priestoru na to, aby ste ním dokázali vyjadriť vašu osobnosť, štýl života, individualizmus. Máme radosť, že produkty od tohto špičkového výrobcu osvetlenia nájdete aj v našej ponuke.